Inspirujące seriale

Skąd pochodzi chęć wewnątrz każdego z nas doświadczenia wszystkiego, co na świecie niesamowite? Do zwiedzenia każdego kontynentu i poznania każdej społeczności? Oczywiście z naturalnej fascynacji, która jednak gaśnie w ludziach wraz z monotonią codzienności. Aby ją rozbudzić, można po prostu wybrać się na podróżniczy film lub serię odcinków!

 

Inspiracja do zwiedzania nadchodzi, i to niezależnie, czy włączy się dokument, taki jak „Człowiek-Grizzly”, który opowiada o losach pewnego naukowca w krainie wiecznej zimy; „Spotkania na krańcach świata”, czy inną „Vicky Christina Barcelona”, albo film w odcinkach „Happy People – a year in the Tayga”.

Inspirującym utożsamienia się z przyrodą obrazem może być też stworzony przez najpopularniejszy podróżniczy magazyn ”Before the Flood” – realizacja stworzona dzięki pomocy z popularnym amerykańskim aktorem. Ekranizacja ta jest nie tylko inspiracją do podróży – to następne zwrócenie uwagi widza na niebezpieczeństwa, związane z globalnym ociepleniem.

Po oglądnięciu materiałów, pobudzających żądzę wyjścia z domu, aby zapał nie zniknął, trzeba natychmiast zacząć pakować plecak.

Ofert przeżycia przygody można prędko znaleźć. Tak zwane travel clubs, czyli kluby podróżników, sprawnie funkcjonują w każdym większym mieście. Trzeba jedynie zainteresować się, gdzie swoje wyprawy organizują w interesującym nas okresie czasowym i się do nich przyłączyć. Osoby, które tam pracują, są zapalonymi obieżyświatami i pokażą niejeden zakątek, do którego dostępu nie posiada przeciętny turysta.

W niewielkich składach można odwiedzić bez wyolbrzymiania – cały świat. Niezapomnianym doświadczeniem będzie przejażdżka koleją transsyberyjską do Pekinu, lot do Indii, czy opcja, aby pojechać z Kambodży, przez Tajlandię, aż do Wietnamu. To tylko wybrane pozycje z listy wyjazdów społeczności podróżników, a wybrać się można w najdalszą część świata w ciekawym towarzystwie – z ludźmi, których świat fascynuje, a sceny z filmów o podróżach przeżyli na własnej skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *