Książki inspiracją do podróżowania

książki w walizceKsiążki mogą działać inspirująco na wiele różnych sposobów. I nie mówimy tu bynajmniej o wątpliwej jakości poradnikach pisanych przez celebrytów. Chodzi raczej o dobrą beletrystykę, która może sprawić, że przemyślimy swoje życie, albo też zapragniemy jakichś zmian. Niektóre publikacje natomiast są doskonałą inspiracją do podróżowania.

Pierwszą książką, która sprawiła, że w moim sercu pojawiła się mała iskierka do podróżowania, było „W pustyni i w puszczy”. Niestety do dziś nie udało mi się wybrać do Afryki, ale jest to bez dwóch zdań ważny punkt na moim „bucket list”. Zawsze również zazdrość wywoływała we mnie postać Jamesa Bonda – ten w końcu co chwila załatwia jakąś misję w innej, egzotycznej części świata. Widać to jeszcze lepiej w filmach, ale książki też robią swoje.

książki w podróżyOczywiście w XXI wieku dużo więcej inspiracji odnajdziemy w internecie. Czytuję różne blogi i strony o tematyce turystycznej. Działa to na mnie motywująco, bo nawet jeśli teraz nie mogę sobie pozwolić na częsty wyjazdy, to głęboko wierzę, że uda się w przyszłości. Dzięki takim lekturom wiem już np. bardzo dobrze, jakie są najważniejsze atrakcje Bangkoku, zobacz tutaj, a także znam wszystkie ciekawostki na temat przepięknej Islandii. Wiem dodatkowo bardzo dobrze, czego mogę oczekiwać i jak się spakować, jeśli planuję podróż na Alaskę i do Kanady. To fajne, że w obecnych czasach można w internecie znaleźć naprawdę przydatne i sprawdzone informacje. Oczywiście nic nie zastąpi zwykłych książek, no ale internet jest zawsze pod ręką 🙂

A Was do czego motywują książki i blogi internetowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *