Kulturalna terapia, czyli kino i teatr zimą

Dla wielu ludzi zima do bardzo dojmujący okres. Na zewnątrz pochmurno i mało przyjemnie, posiadamy zdecydowanie mniej energii, a często obniżony humor i niższą motywację. Jak sobie radzić z taką sytuacją? Siłownia, fotel w domu i kocyk? A może by tak udać się na sztukę lub do kina?

Kontakt ze sztuką od zawsze porusza w nas emocje. Wybranie się do kina może być kapitalnym pomysłem w walce z obniżonym nastrojem. Szczególnie w czasie tuż po sylwestrze i świętach Bożego Narodzenia, i gdy do pierwszego ciepła jeszcze dużo czasu – niejeden z nas boryka się z ciężkim okresem. Jak sobie z nim poradzić? Po pierwsze wskazane jest wyjść z domu. Znakomitą okolicznością może być przyjemny spektakl teatralny, albo komedia w kinie. Pozwoli nam to urozmaicić wieczór, wyrwać się z codziennej rutyny, obejrzeć coś ciekawego, skupić się na czymkolwiek innym. Nawet jeśli nie zawsze masz z kim pójść, warto wybrać się chociażby na własną rękę!

A co jeśli to nie wystarcza? W trudniejszych przypadkach, gdy jednak nie możemy poradzić sobie z napięciem i negatywnymi emocjami, wskazane jest przemyśleć wizytę u terapeuty. W wielkich miejscowościach takich jak na przykład Wrocław, psycholog jest dostępny od zaraz. W miejscach, w których wizyty nie są dostępne na każdym kroku – można korzystać z wizyt przez internet. Co prawda sesja przed komputerem to nie to samo co fizycznie odwiedzać gabinet psychoterapii np. w miejscowości Wrocław, ale niewątpliwie może być to rozwiązanie które, nas poratuje, kiedy sytuacja jest trudna.

Pamiętajmy, że obniżony nastrój może dotykać również nasze dzieci, nie zostawiajmy je bez wsparcia. Psycholog dziecięcy – sprawdź: https://www.superego.com.pl/psycholog-dzieci-i-mlodziezy/ może dać dużo wsparcia i pomóc w rozwikłaniu wielu trudności w życiu dziecka.

Regularna terapia pozwoli nie tylko rozwikłać problemy tu i teraz, ale także bardziej przyjrzeć się sobie i podeprzeć te kompetencje, które są naszą piętą achillesową. O ile jednak czujemy, że takie wsparcie terapeuty i rozmowa to nie do końca jest coś co rozwiąże nasze kłopoty, a sygnały się nasilają, warto pomyśleć o lekarzu. W tej kwestii pomóc nam mogą psychiatrzy Wrocław. Na szczęście ta idea nie jest już tak bardzo wstydliwa jak wcześniej. Zwłaszcza w tych dużych miastach jak np. stolica, Trójmiasto, czy Wrocław. Lekarz psychiatra robiąc wywiad, sprawdzi naszą formę i jeżeli sytuacja będzie tego wymagać, przepisze nam odpowiednie medykamenty. Warto zadbać o siebie, by umieć znów żyć szczęśliwie!

Jeśli czujesz obniżony nastrój, to nie ma co zwlekać, sprawdź wolne terminy u psychologa w SuperEgo i zadbaj o swój stan psychiczny.

Comments 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *