Zawód aktora to nie tylko blask fleszy

Kino ekscytuje ludzi od końca XIX wieku. Od tamtej pory dziesiąta muza bardzo się zmieniła nie jedynie odnośnie do wszechstronności formy, ale również technologii. Wciąż mimo to najistotniejszym kryterium jakości produkcji jest dobry artysta. Bez trafnej interpretacji charakteru, nie utrzyma się chociażby najciekawsza opowieść. Cały szereg godnych zapamiętania ról wymagało od gwiazd poświęcenia wyglądu, a nawet stanu zdrowia. Jak sobie z tym radzą, żeby nie sfinalizować pracy na jednej roli? Pokazuje filmowiec z Wrocławia.

Najpowszechniejszą zmianą, jakiej podejmują się aktorzy na rzecz granej postaci jest zmiana wagi. Mimo zaawansowanych form charakteryzacji skutek nie jest tak dobry jak prawdziwy wygląd. Profesjonalny aktor może nabrać bądź schudnąć nawet kilkadziesiąt kilogramów. Jest to niesamowite obciążenie dla ciała, a wszystkim zależy, aby taki gwiazdor pracował w wielu filmach. Dlatego przydatna jest poradnia dietetyczna. We Wrocławiu stawa się o to, żeby każdy, kto modyfikuje własną wagę czynił to mądrze, a po nagraniu filmu zdołał do niej powrócić. W wyjątkowych przypadkach, gdy zmiana tuszy jest bardzo duża, są w stanie ucierpieć narządy wewnętrzne gwiazdy. Pożądane jest wówczas badanie USG, żeby zweryfikować czy wszystko pracuje odpowiednio.

Pewne role, jak baletnice lub himalaiści, wymagają od odtwórcy prawidłowiej budowy ciała oraz sprawności. W powyższym celu wielu podejmuje się wymagających treningów. Do przygotowania roli aktor posiada zazwyczaj określony okres, w pewnych przypadkach bardzo krótki, a to wyjątkowo oddziałuje na funkcjonowanie ciała. Niekiedy skutkuje to niedyspozycjami układu krwionośnego. W tego typu okolicznościach niezastąpiony jest kardiolog. We Wrocławiu preferowane jest, żeby takie treningi odbywały się pod opieką eksperta, który pilnuje jak bardzo natężony w określonym momencie akceptowalny jest trening.

Podobnie często, wcielając się w jakąś postać, gwiazdor zobligowany jest zaniedbać pewne codzienne zachowania, na przykład palić. Nawet jeśli nie zaciąga się faktycznie i tak naraża się na wpływ dymu. Także osoby palące każdego dnia, przez dopracowywanie zdjęć, narażają swoje płuca. Aby zatroszczyć się o ich zdrowie niektórzy odwiedzają poradnię pulmonologiczną. Podobnie nagminne jest przyjmowanie różnorodnych posiłków. Jak wiele osób, aktor może być wrażliwy na pewne składniki. Zatem dobrze, żeby posiadał badania laboratoryjne. W skutek tego unika nieprzyjemnych sytuacji.

Praca aktora to nie jedynie predyspozycje. To niesłychanie trudna praca, która zobowiązuje do licznych poświęceń. Stanie w błysku reflektorów oraz poklask wielbicieli okupione są nierzadko bólem i zachwianym zdrowiem. Jeżeli nawet euforia zapewne pozostaje duża, o tyle skutki mogą okazać się trudne. W związku z tym wszelka świetna rola, jaką widzimy na ekranie zasługuje nie jedynie na podziw, ale również szacunek dla aktora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *