Jak poradzić sobie z czworonożnym aktorem?

Pies może okazać się jednocześnie dobrym kompanem, jak i bohaterem. Zrealizowano wiele filmów, w których ważna rola przypadła psu. Czworonożny bohater jest często spotykany w kinie rodzinnym. Dobrze mieć świadomość, iż wymaga on stosownej opieki na planie filmowym.

Zdrowa dieta dla psa

Widok psiaka w filmie silnie wpływa na wrażenia oglądających, wyjątkowo najmłodszych. Psy wymagają właściwego przygotowania, aby odegrać wymaganą rolę, jak również odpowiedniej opieki. Trzeba zagwarantować im wygodę i bezpieczeństwo w czasie zdjęć. Nie powinno się przy tym zaniedbywać stosownej diety. Zdrowym wyborem dla psiego gwiazdora jest sucha karma dla psów bez zbóż, która dostarcza istotnych składników odżywczych oraz wspomaga pracę układu pokarmowego psiaka. Tego typu pokarm niweluje również prawdopodobieństwo rozwoju niestrawności. Więcej o prawidłowym żywieniu i opiece nad zwierzakami podpowiada sklep dla psów i kotów Lincoln.

Nagradzanie pysznymi przekąskami

Psi artysta niewątpliwie powinien otrzymać rekompensatę za swoją ciężką pracę. W związku z tym na planie filmowym powinny znajdować się pod ręką treningowe przysmaki dla psa. Zapewnią one psiakowi wielką przyjemność, ale to nie wszystko. Tego typu smakołyków można użyć jako motywację podczas pracy na planie. Warto dodać, iż zawierają wymagane składniki. Planując pieczę nad czworonogiem podczas zdjęć, należy też zakupić suszone żwacze wołowe dla psa. Są pyszne, a przy tym pozwalają na zachowanie higieny zębów. Sprzyjają też skoncentrowaniu się przez psiego gwiazdora.

Skład pożywienia jest ważny

Dużą wartość w przypadku psiego jadłospisu ma skład pożywienia. Trzeba wybierać produkty, uwzględniając indywidualne potrzeby i predyspozycje czworonoga. W przypadku psów z nietolerancją pokarmową doskonale sprawdzi się karma dla psa bez kurczaka (np. https://lincolnpetfood.pl/kategoria/dla-psa/karma-dla-psa-bez-kurczaka/). Dając ją pupilowi, dbamy o jego dobre samopoczucie i energię podczas kręcenia filmu.

Współpraca z psem podczas kręcenia filmu wymaga zatem właściwego przygotowania oraz uwzględnienia predyspozycji danego psa. Wysokiej jakości przysmaki dla psa naturalne dodadzą mu siły, sprzyjając jednocześnie koncentracji. Będą zasłużoną nagrodą po długim czasie pracy.