Mój nowy serial

Na netflixie pojawił się nowy serial z jednym z moich ulubionych aktorów (Joel Kinnaman) Altered Carbon. Jest to serial, w którym ukazana jest daleka przyszłość, w której ludzie mogą żyć wiecznie. Każdy posiada chip, w którym zapisane są jego wspomnienia, charakter i osobowość.

Z kolei ciało, to jedynie powłoka, którą przybierają, aby móc funkcjonować. Jeżeli ktoś zostanie zabity, ale jedynie fizycznie – czyli umrze tylko ciało, a chip zostanie nienaruszony, to taka osoba może wymienić sobie powłokę i żyć dalej, tak jakby nic się nie stało – no poza zmianą wyglądu. Inaczej jest kiedy zniszczony zostanie chip – wtedy osoba taka umiera.

Oczywiście jak w każdym świecie, ci biedni mogą liczyć tylko na najgorsze powłoki i nie maja możliwości wyboru, z kolei bogaci korzystają z najlepszych powłok – czyli ich klonów, dzięki temu nigdy nie muszą zmieniać swojego wyglądu i na nowo przyzwyczajać się do swoich ciał. Jestem dopiero na początku, ale jak na ten moment, bardzo spodobała mi się realizacja oraz zamysł tego serialu – zobaczymy jak będzie dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *