Domowe przyjemności kulturalno-kulinarne

podjadanie przy tvNiezwykle regularnie, podczas gdy siadamy do oglądania serialu czy filmu, poszukujemy rzeczy, które moglibyśmy sobie przekąsić. Na nieszczęście niejednokrotnie wybór pada na bardzo niezdrowe przekąski takie jak paluszki, chipsy, czy też różne słodycze. Należałoby zweryfikować co podjadamy oraz postarać się zmienić własne przyzwyczajenia.

Samo przesiadywanie na kanapie sprawia, iż nasza kondycja robi się gorsza, a co wówczas kiedy zaczniemy podżerać niezdrowe jedzenie. Najlepiej jest się zastanowić nad jedzeniem do oglądania czegoś dobrego, jednak zdrowego. Można rozważyć świeże warzywa z sosem, sushi, bądź owoce w dozwolonej dawce. Wydaje się to z pewnością lepsze podejście niż fast foody. Można także zaplanować obiad w czasie oglądania filmu, na skutek tego będziemy najedzeni i nie będziemy próbowali poszukiwać czegoś do podjadania.

jedzenie sushi pałeczkami
Sushi może być zdrową przekąską, która w dodatku doskonale się sprawdza przy oglądaniu filmów i seriali.

Możemy też przyrządzić sobie małe kanapeczki, które mogą nam posłużyć jako kolacja, czy też drugie śniadanie. Dzięki temu najemy się, a nie tylko będziemy przegryzać dla samego faktu podjadania. Pomimo to mamy także alternatywę na przykład zamówienia kolacji z dostawą prosto do domu i bez wątpienia nie chodzi tutaj o jakiekolwiek niezdrowe jedzenie, ale przykładowo o sushi, które jest bardzo zdrowe, a przy tym pożywne oraz też można to potraktować jako jeden z naszych posiłków. Bardzo atrakcyjne mogą być również na przykład papryki pocięte w paseczki z dipem, który nada im lepszego smaku. Jest to proste do przygotowania oraz każdy w domu jest w stanie przyrządzić tego typu zdrową zagryzkę.

Jak widać rozwiązań jest cała masa, trzeba tylko chcieć trochę zmienić swoje nastawienie do żywienia. Bez wątpienia milej będzie nam się oglądało ulubiony film bez niepotrzebnego podżerania i uczucia przejedzenia. Dzięki temu też nie staniemy się za szybko śpiący, dlatego będziemy mogli poświęcić więcej czasu na rozrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *