Uzależnienie od filmów i seriali

Mając dostęp do takiej ilości filmów i seriali, jaki daje nam XXI wiek, łatwo popaść w uzależnienie od oglądania różnych produkcji. Wiadomo, że każdy ma prawo oglądać na przykład swój ulubiony serial, nawet jeśli ma kilka sezonów, ale gorzej, kiedy takich seriali uzbiera się kilka albo nawet kilkanaście, wtedy może pojawić się problem.

Jeżeli każdą wolną chwilę spędzamy na oglądaniu filmów, czy seriali i nie myślimy o niczym innym, to jest to pierwszy sygnał, że dzieje się z nami coś niedobrego i może warto pomyśleć o wizycie u psychologa, np. w placówce SUPER-ego. Jest to bardzo ważne, ponieważ niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że od oglądania możemy się uzależnić tak samo jak w przypadku różnych używek.

oglądanie filmów w domuNiektórzy nie wychodzą nawet z domu, tylko po powrocie z pracy siadają na kanapie i od razu szukają nowego serialu do obejrzenia. Jest to nie tylko niezdrowe dla naszego zdrowia psychicznego, ale również dla naszej kondycji fizycznej. Takie ciągłe siedzenie przed telewizorem wpływa też na nasze oczy i to bardziej niż nam się wydaje. Dodatkowo, zazwyczaj podczas takich seansów zaczynamy bezmyślnie podjadać, co również ma wpływ na nasze zdrowie.

Oczywiście dobrze, że żyjemy w czasach kiedy mamy dostęp do tylu różnych produkcji i możemy oglądać co tylko chcemy oraz wtedy kiedy mamy na to ochotę, ale warto pomyśleć nad tym, czy za bardzo nie przesadzamy. Zawsze warto wybrać się choć na jedną sesję do psychologa, żeby pomógł nam ustalić, czy powinniśmy zrobić sobie odwyk od oglądania seriali, czy może wcale nie mamy z tym problemu. Musimy się nad tym zastanowić, bo szkoda byłoby, żeby nasze życie przeleciało nam jedynie na oglądaniu seriali. Warto też pomyśleć o innych rozrywkach, na przykład takich, które wykonuje się na świeżym powietrzu – wpłynie to pozytywnie zarówno na nasz umysł, jak i ciało.

Zobacz też: https://www.superego.com.pl/psychoterapia-indywidualna/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *