Rozrywka z przyjaciółmi

Niełatwo jednym słowem udzielić odpowiedzi na tak zadane zapytanie. Tym bardziej, że byliśmy w kinie w parę osób i każdy posiadał zupełnie odmienne zdanie na ten temat. Z pewnością jest to coś nowatorskiego, więc każdy powinien chociaż raz taki seans zobaczyć. Z jakiej przyczyny w końcu nie podążać za rozwojem technologicznym i nie korzystać z wynalazków dwudziestego pierwszego wieku?

Co dotyczy samej koncepcji posiadam wszakże ambiwalentne odczucia. Z jednej strony bowiem wszystkie te dodatki fajnie urozmaicały seans, natomiast nade wszystko przypadły mi do gustu poruszające się fotele i spryskiwanie cieczą. Mrugające światła za to były absolutnie niepotrzebne – wyłącznie utrudniały odbiór całości. Odnośnie do samych efektów trójwymiarowych, to żadną miarą mnie nie powaliły. Łatwiej oglądać standardowy film.

Ogólnie jednak więcej jest plusów. Problem jest jednakowoż jeden – cena biletów. Za tego typu seans trzeba było wydać niemalże trzykrotnie więcej, co za normalne wyjście na film. Gdyby była to różnica z grubsza paru złotych, można by się na takie seanse wybierać częściej. Z uwagi jednakże na to, iż dysproporcja kwotowa jest do tego stopnia znaczna, nie planuję powtórki w najbliższym czasie.

Zachęcam jednakże, ażeby chadzać na filmy. To niewątpliwie ciekawa zabawa, natomiast zapoznanie się z filmem w taki sposób to całkowicie różne doświadczenie niż na niewielkim monitorze w mieszkaniu. Do tego dodajmy zresztą imponujący dźwięk. I jeszcze dostępność premier jest dużo większa. Nie ma konieczności wyczekiwać długimi miesiącami na publikację Blue-Ray. Chyba że jesteście z tych, którzy „wypożyczają” obrazy kinowe w internecie. Nie róbcie tak. Po pierwsze – to proceder mocno podejrzany etycznie, lecz poza tym – w szeregu przypadków można natrafić na kiepskie wersje – w słabej rozdzielczości, z kiepskim dźwiękiem, kiepsko przetłumaczone itp.

Seans 4D to fajne przeżycie – jednorazowo, na zasadzie ciekawostki. Zdecydowanie jednakże nie planuję wybierać się na takie seanse regularne. Przede wszystkim przez wzgląd na ich cenę. Jeżeli jednak nigdy jeszcze nie byliście, wskazane jest spróbować i wypracować sobie indywidualną opinię w tym temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *