Zakątki w Polsce związane z kinematografią i jej znanymi postaciami

Dowolnie wybrany obraz filmowy, jaki pokazywany jest w kinie, był w jakimś miejscu zekranizowany. W związku z tym społeczności poszczególnych miast – obserwują potem w kinie – kadry ze swojego otoczenia. W jakich miejscowościach zostały zrealizowane kultowe pozycje filmowe?

Stosownym tego przykładem jest Wrocław – który bywał nierzadko wybieranym miastem przez producentów filmowych. Były tu zrealizowane niesłychanie rozpoznawalne hity kinowe – jak np. “80 milionów”, “Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, czy „Uciec jak najbliżej”, który był nagrywany na ulicy Piłsudskiego, gdzie mieści się bardzo atrakcyjny wrocławski hotel. Każdemu znane są też lokalne seriale – np. ”Świat według Kiepskich”, jak i produkcje paradokumentalne np. ”Lombard – życie pod zastaw”, „Policjanci i Policjantki”, które już na zawsze wniknęły do naszej stacji telewizyjnej. Z czymże dla Wrocławia wiąże się takowa rzeczywistość? Zdecydowanie z rozrostem branży turystycznej – zarabiają na tym puby, gastronomia, ważną rolę stanowią tutaj również hotele we Wrocławiu, zobacz tutaj. Na pewno mogą liczyć obłożenie – nie jedynie podczas wizyt sław kinowych w mieście, ale również podczas kolejnych wycieczek – osób, które pragną z bliska zobaczyć lokalizacje, gdzie film był realizowany, czy odwiedzić hotel we Wrocławiu, gdzie niegdyś nocował ich ulubiony scenarzysta.

Następnym miastem wartym wspomnienia w dziedzinie świata filmu jest Gdańsk. Naturalnym skojarzeniem jest event filmowy – choć dzisiaj jest organizowany w Gdyni – miał miejsce dawniej właśnie w Gdańsku. Jest to moment, gdy nad morze przyjeżdżają niemal wszystkie ważne gwiazdy polskiego kina. Tutaj podobnie niezastąpiona jest duża lista noclegów – co dostarczy cała gama hoteli w Gdańsku, kliknij link. Oprócz sław – w momencie prezentacji kinowych – przyjeżdża jednocześnie spora rzesza turystów – którzy marzą by śledzić konkurs polskiego kina i jego najsłynniejszych produkcji. Gdańsk ma jednocześnie tę wielką wartość dodaną, że warto go odwiedzić również przez wzgląd na deptak, spory wachlarz zabytkowych budynków, fontannę Neptuna, Ulicę Mariacką, czy długie wybrzeże. Oprócz tego hoteli w Gdańsku jest zwyczajnie więcej aniżeli hoteli w Gdyni, czy Sopocie, stąd jest to niezwykle często odruchowy wybór.

Oryginalnym polecanym przez nas zakątkiem wartym odwiedzenia w tej kwestii – jest Bielsko-Biała, w której mieści się wytwórnia filmów animowanych. Zostały tam nagrane takie hity jak np. Bajki Pana Bałagana, czy kultowe perełki jak Porwanie Baltazara Gąbki. Mając na względzie to, że w w okolicy tej jest co podziwiać, planując wyprawę powinno się zapoznać z usługami hoteli w Bielsku-Białej. Zwłaszcza, gdy przyjedziemy tu na kilka dni. A jest po temu kilka argumentów – chociażby Rajd Pojazdów Zabytkowych czy Dni Bielska-Białej. Oko przykuwają również mnogie stare budynki, pośród których jest ratusz, katedra, czy siedziba muzeum. Na uwagę zasługuje również interesujący architektoniczny kształt niektórych kawiarni, jak i hoteli w Bielsku-Białej. I choć dla dużej ilości mieszkańców Polski, przez wzgląd na wielką odległość, może być to przeciwność – ze wsparciem przybywa lista noclegów – regionalne hotele w Bielsku-Białej, szereg pensjonatów i prywatnych kwater. W zależności od potrzeb podróżnicy wyszukują ofertę konkretnych placówek, dla tych najbardziej wymagających – wskazane jest zwrócić uwagę na specjalne usługi, które są dostępne w takich miejscach. Czasami jest to siłownia, czy pływalnia, a nawet aula konferencyjna, gdy jedziemy w zakresie podróży służbowej. Tak rozległą propozycję mają każdemu hotele w Bielsko Białej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *