E-bibiloteki, e-booki, platformy do czytania – z jakich aplikacji warto korzystać do czytania?

W obecnym otoczeniu nie ma już branży, której nie umiałaby wspomóc … aplikacja internetowa. Niełatwo sobie wyobrazić obecną dobę bez smartfonu i internetowego łącza, które to najczęściej mamy ze sobą.
W jaki sposób aplikacje mobilne upraszczają nam życie? Z jakich warto korzystać? Które z nich są najmocniej popularne i w których strefach twojego funkcjonowania są w stanie być pomocne?

Cyfrowa transformacja, jaka miała miejsce w poprzednich dekadach w naszej rzeczywistości, ułatwiła dostępność telefonów komórkowych, a równocześnie z nimi, podręcznych ułatwień w niejednej dziedzinie naszego funkcjonowania.
Wielokrotnie podczas niejednego momentu, czerpiemy z aplikacji webowych, które obecnie stały się normalnością.

Robisz zakupy – zaplanuj je wcześniej za pomocą aplikacji z listą zakupów. Skorzystaj z promocji. Kupuj nie wychodząc z domu. Załatw dostawę pod Twój adres. Zobacz co kupowali inni. Porównaj ceny w kilku e-sklepach. To jedynie niektóre funkcjonalności dedykowanych aplikacji webowych w temacie kupowania. I to wszystko bezpośrednio z twojego ulubionego miejsca… Jeśli masz ochotę wyjechać za granicę – pomogą Ci aplikacje do sprawdzania tras, bookowania hoteli, rezerwacji biletu lotniczego, lub organizacji transportu na drugim końcu świata. Jeśli planujesz wyprawę nawet do najbliższego lasu, przyda Ci się aplikacja, dzięki której Twój smartfon zapamięta, jak daleko zostawiłeś auto.

Istnieje wiele aplikacji także w sferze artystycznej – kupno biletów do teatru, wybór ramówki kinowej, czy tych, które umożliwiają sięganie do literatury. Wielką dogodnością tego rozwiązania jest możliwość noszenia przy sobie prawie nieskończonego wyboru – bez targania stosu olbrzymich tomów. Z kolei w kwestii naszej kondycji – znajdziemy wiele sposobów powiązanych z zaplanowaniem terminu u lekarza, przekonania się, do którego medyka zaleca się wybrać, możemy sprawdzić obecność leków we wszystkich sklepach z lekami w mieście, nie wychodząc z domu. Przydatne dla naszej wydajności, a więc i witalności są także aplikacje webowe monitorujące poziom aktywności i jej wskaźniki.

Nad webowymi rozwiązaniami – ułatwiającymi nam funkcjonowanie każdego dnia, pochylają się firmy programistyczne lub wieloprojektowe it software house`y. Pomimo tego, że jako programiści – pozostają trochę poza sceną, jako użytkownicy – z ich dziełami spotykamy się na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *