Taniec. Czemu opłaca się ćwiczyć?

Szukasz ciekawej formy aktywnego spożytkowania czasu? Wypróbuj taniec! Nie jest powiedziane, że musisz trenować go. To świetny sposób na odprężenie, a jednocześnie aktywność fizyczna i możliwość spalenia ponadprogramowych kalorii. Sprawdź, jakich korzyści mogą dostarczyć Ci zajęcia taneczne!

Istota tańca

Czy wiesz, że taniec istniał już w epoce pradawnej? Jego genezą jest poruszanie się, czyli jeden z kluczowych aspektów ludzkiego funkcjonowania, zarówno w kontekście fizycznym, jak również motorycznym. Najistotniejsze znaczenie podczas tańczenia ma rytm, na którym bazuje również funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Praca serca, oddech – poszczególne funkcje organizmu posiadają swój rytm. Tańczenie to nie tylko forma rozrywki. Stanowi on także element wielu dziedzictw kulturowych, jak i rytuałów wyznaniowych.

Rodzaje tańca

Każda osoba może wybrać taniec, który w największym stopniu jest spójny z posiadanym usposobieniem i potencjałem. Co istotne, nie musisz trenować zawodowo. Propozycje polskich szkół tanecznych obejmują najczęściej taniec towarzyski oraz nowoczesny. Do pierwszej grupy zalicza się np. tango, rumba, cha-cha, czy też fokstrot. Wszystkie odmiany tańca towarzyskiego, tańczy się w parze. Taniec nowoczesny można trenować zarówno w pojedynkę, jak i we dwójkę. Jego rodzajami są m. in. popping, dancehall, jazz czy hip-hop. Dużą popularnością cieszy się również zumba, traktowana jako połączenie zajęć fitness z tańczeniem. Natomiast w czasach wytchnienia  sprawdź nasz przepis na kulturalną terapię 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *