Książka papierowa vs e-book

Funkcjonujemy w świecie naznaczonym przez ewolucję techniczną. W momencie gdy prym wiodą cyfrowe źródła, standardowa książka przenosi się powoli w zapomnienie. Czyż nie tracimy w ten sposób czegoś wartościowego?Co przynosi chłonięcie dzieł pisarskich?
Czytanie książek daje bardzo dużo korzyści. Rozwija kreatywność i wzbogaca zasób słów. Książka jest źródłem wartościowej bazy informacji, skłania do dywagacji i dyskusji. Zgłębianie literatury stanowi także świetną formę wypoczynku. Dobra pozycja książkowa i szklanka pysznej kawy to świetny sposób na udany wieczór.

Lektura na wyświetlaczu tabletu
Książka, podobnie jak prasa, musi podążać za postępem. W związku z tym tak samo jak cyfrowe numery czasopism, popularne stają się audiobooki, jakie można bez problemu czytać na kindlu.
Żeby nabyć ciekawą prozę, nie musimy już wybierać się do domów książki czy wypożyczalni. Wiele wydań można znaleźć w Internecie, aczkolwiek nadal zdarzają się wydawane jedynie w tradycyjnej formie.
Audiobooki posiadają również tę mocną stronę, że nie potrzebują tyle miejsca, co drukowane woluminy, w szczególności te mające większą ilość stron. Chodzi tu jednakowo o przestrzeń w bagażu podręcznym, jak i na półkach w domu. Dzięki czytnikowi audiobooków zawsze można sięgnąć po dowolną pozycję, także encyklopedię, a ta w klasycznej formie jak wiadomo potrafi swoje ważyć.

A może jednak papierowa lektura …
Ewolucja cyfrowa stała się naturalną rzeczą. Niewątpliwie taki postęp niesie ze sobą wiele dobrodziejstw, stanowiąc także oczywisty wynik rozwoju świata. Dzięki temu mamy bogatszy przystęp do nauki oraz wieści z wielu miejsc. Zyskaliśmy również szereg nowych perspektyw edukacyjnych.
Nic jednak nie zastąpi lektury w jej drukowanej wariacji. Można do niej zajrzeć w dowolnej chwili, niezależnie od tego, czy mamy dostęp do sieci, czy elektryczności. Książka jest bardziej przyjazna dla wzroku, stanowiąc jednocześnie wzorzec dla najmłodszych, rozwijający w nich pasję sięgania po literaturę. No i kluczowa sprawa. Nic nie odda woni przekręcanych stron. Jest to walor, za którego sprawą standardowa lektura jeszcze długo nie odejdzie w niepamięć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *