Czym się bawią dzieci w różnych kulturach?

Niezależnie od rejonu – każde dziecko ma potrzebę zabawy. To przede wszystkim rozrywka i spędzanie beztroskiego czasu w oczywisty dla małego człowieka sposób, lecz zarówno i kwestia rozwoju poprzez zabawę. W każdej części świata wygląda to zupełnie w inny sposób. Tak jak w kwestii języka, odzienia i zwyczajów – de facto i tu jest to różne dla różnorakich regionów. To jak wygląda zabawa i przy użyciu jakich zabawek się odbywa – zależy to od regionu – zatem tradycji, ale również od poziomu ekonomicznego danego kraju.

Czym się bawią dzieci w Afryce? Jakie zabawki są najmodniejsze w Indiach?

Butelki, liście, kije, czyli wszystko to czym bawiliśmy się w Polsce ponad kilkadziesiąt lat temu. Na dodatek – dzieciaki bawią się tym, co przywiozą obcokrajowcy, podobnie jak w przypadku farmaceutyków, ubrań czy żywności. Podczas gdy w rozwiniętych rejonach globu – aktualnie do dyspozycji mamy pokaźną gamę barwnych elektronicznych i wydających różne odgłosy produktów.

Czy zatem maluchy z wolniej rozwijających się państw mają znacznie gorzej w tej kwestii? To zależy. Nie – jeżeli dywagujemy o wpływie takowych zabawek na wyobraźnię. Wbrew pozorom – sporo więcej można wymyśleć mając tylko patyka niż np. gry video.

Odchodząc od wpływu na wzrost wyobraźni – w grę wchodzi podobnie problem ekologii. Żeby wyprodukować zabawki na skalę zachodniej Europy – zużywane jest duża ilość energii elektrycznej. Prąd dla firm, jakie produkują zabawki – jest najczęściej sporym obciążeniem, dlatego warto pomyśleć o jego optymalizacji. Należy zatem zorientować się jak zmienić dostawcę prądu, by koszty te wyraźnie obniżyć. Prócz realnych wydatków i policzalnych korzyści pieniężnych, istotna jest też idea ekologii.

Przedsiębiorcy zachodzą w głowę jak zamienić dostawcę prądu, aby obniżyć koszty produkcji. Zwracają uwagę dodatkowo na redukcję śladu węglowego w firmie – potem zabawki producentów oznaczone mogą być mianem sprzyjających naturze – co ma niezwykłe znaczenie dla całego współczesnego świata – tak jak dla tej wschodniej, czy europejskiej części świata. Wsparciem dla firm jest doradztwo energetyczne, którym zajmują się profesjonalne firmy jak https://ecodlabiznesu.pl/.

Myśląc o obniżce poszczególnych wydatków w firmie należałoby rozważyć dodatkowo taką kwestię – na jakim poziomie wykorzystuje się gaz dla firm? Bo jeśli jest to spora ilość – pożądana może okazać się także zmiana dostawcy gazu. W ten sposób nie tylko przyczynimy się do działań ekologicznych, ale dodatkowo zachowane fundusze jesteśmy w stanie przeznaczyć na zbiórkę dzieciom z Afryki lub innych uboższych rejonów świata. Nie pomożemy wszystkim, ale sprawimy że jakieś dziecko się uśmiechnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *