Fani literatury postapo w podróży poślubnej

Coraz większa liczba narzeczonych podejmuje decyzję o rezygnacji z pospolitej podróży poślubnej w popularnych hotelach na rzecz nietypowych regionów świata, lub niesamowitych tematycznych eskapad, wypełnionych niezapomnianymi przeżyciami, gdzie istotą menu są suchary wojskowe, a nie syte obiady. Przez to też nikogo już nie dziwią młodzi małżonkowie jeżdżący na nartach na zboczach w Alpach, lub wspinający się po stromych skałach w krajach skandynawskich, czy na Południu.

Także fani survivalu odnajdą niezwykłe pomysły na zaskakujące wycieczki w ramach podróży poślubnej. Wiele z nich może czerpać wprost ze świata cenionych książek twórczości postapokaliptycznej, w których jedyną szansą na ocalenie było umiejętne posługiwanie się bronią białą oraz krzesiwo pozwalające na rozniecenie ogniska. Poszukiwać pomysłu można się nie tylko w charakterystycznym nastroju, znajdującym się chociażby w „Kantyczce dla Leibovitza” Waltera M. Millera czy „Metrze 2033” Dmitriego Glukhovsky’ego, lecz wprost usiłować przejść ścieżkę, którą przebyły postacie literackie. Dobrze jednak zwrócić uwagę, że przez wzgląd na specyfikę gatunku, nie w każdym przypadku jest to możliwe.

Co trzeba wiedzieć, organizując wyprawę w stylizacji postapokaliptycznym?

By wyprawa z survivalem w tle, zorganizowana po zawarciu małżeństwa, zakończyła się powodzeniem, dobrze jest nie zapomnieć o kilku rzeczach. Taka wyprawa łączy się niekiedy z przymusem pokonywania drogi pieszo, warto więc z wyprzedzeniem zatroszczyć się o formę fizyczną. Niezbędne jest też wybranie wygodnego, lecz pojemnego plecaka, który pomieści najpotrzebniejsze elementy wyposażenia. Taki jest chociażby Wisport Sparrow 30 lub Badger Outdoor. Wśród niezbędnych rzeczy ekwipunku bezwarunkowo powinny znajdować się: scyzoryki oraz kamień do ostrzenia noży. Gdy zaplanowano spakowanie broni, warto zabrać ze sobą również wycior, oraz inne elementy do jej pielęgnacji.

Znaczącym elementem podróży poślubnej czerpiącej z motywów beletrystyki postapokaliptycznej jest adekwatna garderoba, która zagwarantuje komfort oraz ochroni przed trudnymi czynnikami atmosferycznymi. Przez to też warto zadbać o wygodne obuwie oraz lekką, lecz wytrzymałą odzież ochronną, a także spodnie z kieszeniami. Decydując się na wyprawę w tereny piaszczyste, sprawdzi się również chusta na twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *